Kadri KARAGÖZ

Co-Founder & CEO

Teknolojinin ilerlemesi hayatımızı da değiştirmektedir. Sadece kişisel alanda değil alışveriş yaptığımız mekanlarda, kurumsal alanlarda, bilgi verilen veya tanıtımın yapılan tüm alanlarda yenilenme ihtiyacı doğmaktadır. Basılı afiş veya statik ışıklı ledler yerlerini daha dinamik ve kolay değiştirilebilen ekran ve led çözümlerine bırakmıştır. Dünyada hızla artan bu talep ile bu mecraları kontrol eden yazılımlar ortaya çıkmıştır. Digital Signage yazılımları ilk çıktığı günlerden günümüze çok değişmiştir. İlk başka PC ve görüntü iletme kablosu ile ekranlar beslenirken. Günümüzde dahili oynatıcılar ile tüm işlemler ekran içerisinden yönetilebilir vaziyete gelmiştir. Donanımlar daha akıllı sensörler ile gerektiğinde bir ayna olabilmekte veya karşısında kişinin profiline göre içerik oynatabilmektedir.

Vidarti ekibi olarak sektördeki her değişimi önceden görerek ona göre yazılımlarımızı güncelleyip müşterilerimize son teknolojiyi götürmeyi hedefliyoruz. Mobil dünyanın masaüstü sistemleri piyasadan kaldırdığını görüp tüm yazılımlarımızı mobil uyumlu yapıyoruz. Sektörde yatay büyüme yerine dikey büyümeyi tercih ediyor ve ihtiyaç olan konuları özel olarak ele alarak ürün geliştiriyoruz. Örneğin, toplantı odası yazılımlarını genel bir sistem ile çözmektense bu ihtiyaca yönelik kullanışlı bir ürün geliştirdik. Yine restoranların ihtiyacı olan menuboard çözümünü ele aldık ve ihtiyaç olan kısımları geliştirdik. Böylece büyük ve hantal sistemleri müşterilerimize sunmuyoruz. Daha pratik ve kullanışlı ürünler geliştiriyoruz. İhtiyaç olmayan hiçbir özelliği eklemiyoruz. Dökümantasyona önem veriyor ve müşterilerimize tüm bilgimizi aktarıyoruz. Büyük sunucular, pahalı sistem lisansları ve büyük bant genişlikleri yerine daha basit daha güvenli ve daha az kaynak tüketen sistemler geliştiriyoruz.

Önemli bir nokta da sektörde gerçekten ihtiyaç olmasa da herşeyi cloud çözümlerle sunma ve SAAS modellerine iteklenen müşterilerimizi de düşünüyoruz. Cloud çözümlerimizin yanında on-premise çözümler de sunarak güvenlik kaygısı olan kurumsal müşterilerimize de hizmet ediyoruz.

Tecrübe

Vidarti ekibinin 20 yıl yazılım, 10 yılı aşkın da sektör tecrübesi vardır. Özellikle dahili(embedded) sistemlerde tecrübeye sahiptir. Digital Signage sektörünün gerektirdiği şekilde hem desktop hem de mobile yazılımlarda birçok proje tamamlamış ve kullanıma sunmuştur.


Proje

Ekran

Mutlu Müşteri

Bilgi Birikimi


Vidarti Digital Signage sektöründe dikey bir büyüme hedef almıştır. Böylece yaptığı tüm işler bilgi birikimini arttırmış ve müşterilerine daha iyi ürün ve hizmet sunmasına vesile olmuştur. Yazılım projelerinde en önemsediğimiz konu test işlemleridir. Bu sebeple çıkardığımız tüm ürünler uzun yıllar sorunsuz çalışabilmektedir. Özellikle Digital Signage sektöründe kullanılan donanımlar, daha az kaynak ile daha uzun süre müdahale edilmeden çalışabilmesi beklenen sistemler olmaktadır. Özellikle yeni nesil Signage cihazları ekranların dahili sisteminde çalışmakta olup en küçük hafıza probleminde kararsız çalışma durumuna geçmektedir. Vidarti ekibi tüm yazılım ürünleri için endüstriyel ürünler ile çalışmaktadır. Yazılımlar uzun süreli çalışma testinden sonra müşteri ile buluşmaktadır. Gereksiz hafıza bölgesi tüketen tüm ek yazılımlar sistemlerden kaldırılarak daha hızlı bir system elde edilmektedir. Böylece 10 bin’in üzeride cihazda Vidarti ürünleri başarılı olarak çalışmaktadır.

Bize Katılın

Kariyer

Tanışalım

Bu harika ürünleri yapan küçük ekibimizle tanışın

Kadri Karagöz
Kadri Karagöz
Co-Founder & CEO & Developer
maydin
M.Emin Aydın
Front-End Developer
tugayk
Tuğay Kalaycı
Back-End Developer
Emin Arvas
Emin Arvas
CTO & Developer